| darctron a întrebat:

Salutare, aș dori să fac și eu ceva cu viața mea, mai precis cum mă pot înrola în armată ca simplu infanterist? Nu am studii, doar 8 clase, am cazierul impecabil, sănătos la cap, permis cat.B educație și respect.
Spuneți-mi vă rog că nu va trebui să fiu șantierist toată viața.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru angajarea ca soldat profesionist este nevoie sa fi absolvit cel putin 10 clase. Poti face 10 clase urmand cl.a IX-a si a X-a la un liceu care are forma serala sau cu frecventa redusa.

| darctron explică (pentru Ioandelasal):

Aa păi dacă sunt valabile și alea 2 atunci am 10, am ceva șanse sau mă fac numai de râs pe la birouri?

| Ioandelasal a răspuns (pentru darctron):

Daca ai 10 clase atunci este in regula. Va trebui sa dovedesti aceasta cu diploma de 10 clase.

| darctron explică (pentru Ioandelasal):

și o iau de la școală sau de la inspectorat sau nu știu?

| Ioandelasal a răspuns (pentru darctron):

O obtii de la scoala pe care ai facut-o.