| StefanDrg a întrebat:

Ce conditii sunt necesare sau studii pentru a te inrola in armata romana?

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja in armata ca SGP (soldat si gradat profesionist) daca ai ca studii minim 10 clase si esti apt medical.
De asemenea poti face armata ca voluntar.

| Lukasssz a răspuns:

Sa fi analfabet.

| Werrich a răspuns:

1. 12 clase absolvite cu diploma de bac;
2. Conditie sportiva: se da proba sportiva eliminatorie.
Poti sa fii rezervist sau Soldat Voluntar Gradat, asta stabilesti la inscrierea de la Centrul Militar Zonal din orasul tau.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns:

Inrola? Romania nu mai are armata asa cum se stia inainte. Doar militari angajati.
Tu de unde esti?

| UserNameLost a răspuns:

Una din condițiile principalele este să fii tot timpul slugă la armată având o libertate limitată.
În rest nu cunosc alte detalii.