| xXTheDeadHeroDarkXx a întrebat:

Salutare as dori sa stiu si eu cu ce se ocupa un web designer si cat este un salariu in Romania ca incepator? Ofer Funda!

Răspuns Câştigător
| InspectorGadget a răspuns:

Un web designer este cel care creeaza pagini WEB si creeaza template-ul adica CSS-ul este cea ce vezi tu in pagina insotit de un cod HTML
meseria este foarte bine platita cu salarii de la 45 milioane pe luna dar trebuie sa mai stii si altele MySQL, MSSQL, Zend Framework, Symfony 2, HTML, CSS, Java Script, AJAX, Web Services, Apache; etc chestile aceste le stie un programator, daca te pricepi si iti place fa o facultate si sigur iti gasesti de lucru, ca de exemplu eMAG angazeaza asfel de oameni sau cel.ro

1 răspuns: