| IvanAdrian1999 a întrebat:

as dori sa stiu ce salariu are un programator ( in tara si in afara ei ) si un it-ist si cu ce se ocupa fiecare! Dau funda!

Răspuns Câştigător
| Miitzuu a răspuns:

Cred ca faci o mica confuzie: IT-ul cuprinde atat partea de programare (software) cat si hardware. Cat despre salarii..variaza mult in functie de nivelul de pregatire si experienta, firma si tara. Se poate incepe si de la 1500 de RON ( la noi pentru un incepator) si se poate ajunge si la 8000 de EURO la companii precum Google sau IBM (daca esti bun). Un programator bun la noi ia cam 2000-3000 de EURO