| lavricco a întrebat:

Salutare!
Care sunt șansele unei absolvente a ciclului de licență la Facultatea de Teatru (să zicem la Iași) ca după terminare să fie angajată într-un teatru, în condițiile în care teatrele din țară au déjà echipe de actori închegate de ani? Aș vrea să mă înscriu la actorie însă mă sperie gândul că aș putea fi șomeră la 29 de ani după această facultate.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă tu crezi că ai "chemare" pentru așa ceva, fă școala aia nu mai intreba străinii

| Catrice a răspuns:

1% si cel mai probabil ca voluntar pe lângă scena

| mODIN a răspuns:

Stiu vreo zece oameni care au terminat in Bucuresti in aceeasi serie la actorie. 9 din ei inca lucreaza la xeroxuri/magazine, iar una si-a deschis un magazin in care vinde cristale magice.

Daca esti desteapta, priceputa si extraordinar de pasionata de teatru, nu vei pati ca ei. Dar din moment ce ai intrebat 'care sunt sansele', ti-am dat un exemplu de care stiu

| ioana748 a răspuns:

Aproape fara sanse.