| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Cat tine oare un sezon la mare?
Am 19 ani si lucrez la autoservire în Neptun.
Prima data s-a spus ca stam pana pe după 15 septembrie și azi am auzit ca pe 10 septembrie! Și acum stau sa ma gândesc, parca mi s-a stricat toată ziua când am aflat!
E posibil sa mai fie turiști în septembrie?

6 răspunsuri:
| Vântulalb a răspuns:

Da, vor mai fi turisti in septembrie daca vremea va fi buna. In restul tarii deja s-a stricat. Dar la urma urmei, nu sunt decat 5 zile.

| nyoentox2002 explică (pentru Vântulalb):

Înseamnă că nu mai stam dupa 15?

| Vântulalb a răspuns (pentru nyoentox2002):

Depinde de patron. Majoritatea inchid pe 15. Altii mai tin deschis, sa mai ciupeasca niste bani.
Intreaba-l pe al tau.

| Anonimulantisocial17 a răspuns:

Chiar daca se termina mai tarziu sa mai repede tu cautați alta alternativa pentru cand se termina sezonul sa ai alt loc de munca dupa ce se incheie sezonul acolo.Sau vorbeste cu seful daca are vreun job permanent pe acolo.

| nyoentox2002 explică (pentru Anonimulantisocial17):

Eu nu vreau sa stau în Constanța!

| Anonimulantisocial17 a răspuns (pentru nyoentox2002):

Pai atunci dupa ce se termina sezonul te intorci acasa. Stai vreo saptamana acasa si apoi îti cauti o alta chirie alt job etc unde vrei tu.