| anonim_4396 a întrebat:

Salutare. Pana în ultima vreme când vorbeam cu prietena mea mereu răspundea imediat la mesaje, cel mai târziu după 10-15 minute. De ceva timp începe sa răspunda greu și sec, iar când o întreb de ce răspunde greu atunci îmi spune ca poate are treaba prin casa, ca are ceva de rezolvat și nu poate da mesaj imediat și uneori da cu seen dar răspunde după jumate de ora.
Când i-am dat într-o dimineața un mesaj mi-a răspuns după o ora și tot spune ca are momente când nu poate răspunde la telefon. Când am chemat-o la o plimbare mi-a răspuns cam după o oră.
Oare poate fi motiv de îngrijorare? Sincer sa fiu chiar ma îngrijorez când vad ca imediat după ce ea îmi lasa mesaj și eu ii răspund instant înapoi ea îmi răspunde la mesaj după jumate de oră.
E posibil ca într-o relație când fata e interesata de tine sa iti răspunda asa greu la mesaje? Ca dacă ii spun ca mi-am făcut griji ca răspunde greu atunci îmi spune ca mai are și altceva de făcut și nu poate răspunde atunci în momentul ăla... Eu ma gândesc ca nimeni nu poate sa pățească nimic dacă răspunde un minut persoanei iubite la telefon, dar observ ca răspunde greu în comparație cu perioada de început când răspundea la mesaje imediat...
Acum stau și ma gândesc la treaba asta, oare poate fi un motiv de îngrijorare?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate a decis sa nu mai stea cu telefonul in mana toata ziua, ca-s lucrui mai importante pe lumea asta de facut, decats a stai cu teefonul in mana non stop.
Eu ma uit pe telefon de 2 -3 ori pe zi si numai daca imi clipoceste, ca-n rest am treaba si nu am de ce sa sar la nimeni cu rapsunsul.
Cine are treaba urgenta cu mine, ma suna!
da-i pace ca are treburi mai importante d efacut decat sa-ti raspunda toata ziua la mesaje.
Nu o mai stresa, poate invata, poate sapal rufe, poate freaca podelele... ori poate nu mai are chef de tine.

Sincera sa fiu, pe mine m-ar deranja sa-ti dai toata ziua mesaje.
1 singur mesaj pe zi este arhisuficient, ca omorati toata placerea cand va intalniti, neavand ce sa va mai spuneti.

| Hammurabi a răspuns:

Dar dacă aș fi în postura prietenei tale, ți-aș da eject instantaneu cu mesajele și pretențiile tale.
Pentru că o relație nu se menține prin mesaje text.
Nu poți sau nu ești în stare de altceva, poate nu meriți să ai o relație.

| carevaescu a răspuns:

Sincer, sunt extrem de multe posibilități, de la o schimbare de caracter la schimbare de sentimente, schimbare de circumstanțe, apariția unui nou interes si asa mai departe.

Cel mai bine te calmezi și când e momentul potrivit, o întrebi direct pe dânsa

| Robert2526 a răspuns:

Si-a pierdut interesul fata de tine, nu scrii nimic interesant si probabil ca vb cu altul

| DeaconuCorina a răspuns:

Crede-o, poate are alte treburi de făcut în casă sau ceva pentru școală.

| PussyCrusader a răspuns:

Comunică frate cu ea, spune i că ii serios și chiar te îngrijorează, spune i că s-a schimbat față de cum era înainte și vrei să știi de ce, comunicați. Lipsa de comunicare nu o sa ajute la nimic, dimpotrivă o sa te îngrijorezi mai tare și o să fie mai rău. Nu asculta că vorbește cu altcineva, nu sunt chiar toate asa, comunică cu ea.