| nyoentox2002 a întrebat:

Salutare! Azi la munca (lucrez la mare pe sezon) a venit o doamna clienta și e de la Asistenta socială, are treaba cu primaria, ea e la primăria Obrejita din Focșani și m-a oprit sa vorbesc cu ea:M-a întrebat chestii personale, a spus ca ajuta tinerii și eu am vreo 19 ani, mi-a dat un număr de telefon și o sa vorbim!
Oare cu ce ma poate ajuta?
Dacă am pile la ea înseamnă că poate să îmi găseasca un loc de muncă bun și sa îmi facă rost de un ANL adică chirie la stat?
Eu sunt din Orașul Huși (sunt de la oraș) judetul Vaslui și vreau sa îmi schimb orașul, nu contează ce oras, sa fie cât de cât măricel!
Mă mut în orice alt oraș din Moldova :Iași, Bacău, Galați, Focșani, nu contează!
Asta e dorința mea sa scap de oraș:
1 la mana:Am o porecla de care nu mai pot sa scap de ea, ma cunoaște tot orașul, mai ales de o porecla pe care nu o suport și o am da când aveam 7 ani, simt ca toți au ceva cu mine, ca si-au format o imagine de rahat despre mine!
2 la mana:M-am plictisit de oraș, ma plimb numai în cerc, am amintiri neplăcute!
3 la mana:Nu îmi ofera nimic:nu îmi pot face prieteni și nici iubită!

5 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu ai deloc pile la ea. Ea isi cauta potentiali clienti.
Esti sigur ca lucreaza la o primarie? Verifica.
Daca e corecta, iti poate gasi un loc de munca. Acolo unde lucreaza. Ca in alta parte nu are competente. Dar, nimic mai mult. Oficial/legal, nu poate.
Totusi, suna si vezi ce vrea. Sa fii atent sa nu cazi din lac in put.

| nyoentox2002 explică (pentru Yuoia):

Am vorbit cu ea fata în fata pe terasa și a zis ca ajuta tinerii!
A zis ca are treaba cu primaria ca e asistent social!

| dinaprilie a răspuns:

Este posibil sa te ajute. Asculta ce are de spus si incearca sa verifici ce spune. Imi pare rau pentru starea ta mentala, mai "joasa" in perioada asta.

| nyoentox2002 explică (pentru dinaprilie):

La ce te referi? ca. Mentalitate joasa?

| dinaprilie a răspuns (pentru nyoentox2002):

Nu am spus mentalitate ( este altceva ). Ma refeream ca nu esti chiar in apele tale ( asa cum enumerai mai sus: nu ai prietena, amintiri neplacute. ).