| TheSpectacularSpidey a întrebat:

Salutare,ce trebuie sa fac pentru a obtine o bursa la o facultate? Adica care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez,(as prefera o bursa in Marea Britanie).Si mai vreau sa stiu, daca sunt la economic pot sa ma duc la olimpiada la istorie? Sunt cel mai bun din liceu la istorie insa profa de istorie nu mi-a spus nimic de olimpiada, cum ma pot inscrie la olimpiada?

1 răspuns:
| adythebest99 a răspuns:

Ca sa obtii o bursa trebuie sa ai o medie mai mare de 9.5 pe ambele semestre. Daca o ai mai mica nu primesti nimic.
Desigur ca te poti duce la olimpiada de istorie, indiferent de liceul unde te afli.
Sper ca ti-am fost de ajutor!