| jbjsoul a întrebat:

Mi-ar placea sa obtin o bursa la facultate in America, New Jersey in special, sau nu neaparat o bursa. Vreau doar sa stiu pasii exacti pe care trebuie sa-i urmez pentru a emigra acolo.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai stiu ca trebuie sa ceri viza, si ca sa ai viza iti trebuie o invitatie de la cineva care are cetatenie acolo, dar poti sa mergi cu bursa de student happy si eu as vrea sa ma duc acolo la facutlate, america este foarte frumoasa, am fost de 2 ori si sunt 100% sigura ca o sa-ti placa happy succes!

| jbjsoul explică (pentru anonim_4396):

Multumesc mult! Dar stii cumva ce trebuie sa fac ca sa iau aceasta bursa de student special pentru SUA?

| anonim_4396 a răspuns (pentru jbjsoul):

Pai singurul lucru de care sunt sigura este ca trebuie sa mergi la Bucuresti pentru a cere bursa aia pentru care trebuie platit si nu e 100% sigur ca il primesti. Verisoara mea a fost din anul 2 si 3 in vacantele de vara ca sa lucreze in Wisconsin si pentru asta avea nevoie de bursa de student dar e cumva diferita...ca sa lucreze numai nu sa invete. Chiar nu stiu, scuze, dar iti tin pumnii! Daca mai afli ceva contactea-za ma te rog pe id-ul misiii@yahoo.com si eu sunt foarte curioasa. Mai am pana la facultate dar e bine sa strang informatii inainte happy

| jbjsoul explică (pentru anonim_4396):

Wow, multumesc mult oricum pentru informatii. La fel si tu, daca mai afli ceva, sa ma contactezi pe panfilandra1996@yahoo.com.