| numesiprenume0 a întrebat:

Cum este cu asigurarea malpraxis? Imi este teama sa profesez din aceasta cauza. Sunt asistent medical de aproximativ un an, dar nu am profesat(am absolvit, dar nu m-am angajat). Cu atat mai mult imi este si mai teama.
As dori sa stiu cum este cu aceasta asigurare in caz de o greseala. De exemplu pe fizioterapie sa arzi un pacient...(ca exemplu). Ce urmeaza dupa o asa greseala! sad
Funda!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vei fi dat in judecata si trebuie platite daune pacientului, atunci firma de asigurare va plati in limita sumei asigurate.