| numesiprenume0 a întrebat:

Ajuta cu adevarat asigurarea malpraxis? Cum?
Daca de exemplu la o sedinta de electroterapie ard din greseala pe cineva cu electrozii, ma ajuta cumva asigurarea? Intreb asta pentru ca in acest an voi termina scoala si imi este teama sa profesez din cauza ca as putea face greseli... ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In Romania stii cum merg asigurarile, stati d-le ca avem de asteptat, nu se poate pentru ca ati semnat si nu ati citit litera mica, stai calm. Daca vrei sa fii medic in conditii termina ce ai de facut si pleaca in GB aia cauta medici indiferent ca au sau nu experienta inveti engleza, cauti un oras numa tigania de Londra sa nu fie si te doare in pl, vei avea femei, masina cu 50 000 de lire, imbracat la cravata...