| K4TALIN a întrebat:

Este posibil ca fara diploma de bacalaureat, fara facultate sa devii programator experimentat? Doar cu cursuri. Si poti fi angajat ca programator cu un salariu acceptabil, tot fara diploma de bacaluareat?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai dat bac-ul din info?

dacă da și ai luat notă mare, poți să te gândești mai departe la visul de programator. Dacă nu, fă altceva!

| Sn4k3 a răspuns:

Fara facultate e posibil, dar ai nevoie de bac luat cel putin. Insa pe langa faptul ca trebuie sa te duca capul sa inveti singur, unii nici nu o sa se uite la tine cand vad ca nu ai facultate, altii o sa te intrebe de chestia asta si trebuie sa le arati ca te pricepi in momentul ala. Deci nu vad rostul in a nu face o facultate, asta daca poti.

| peperonies a răspuns:

In industria asta nu intereseaza pe nimeni cate diplome ai. daca stii sa faci treaba te angajeaza oricine. daca nu... poti sa ai toate diplomele din lume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce fara diploma? Ce-i asa greu sa iei un examen conceput in asa fel incat sa il poate lua orice retardat?

Poti sa devii programator si fara facultate, dar pentru asta trebuie sa stii engleza foarte bine, iar tu nu stii sa scrii nici in romana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Programator: da. Experimentat: laughing laughing laughing