| vazelin a întrebat:

Exista cursuri de programare (si pentru minori) in care sa si inveti dar si sa primesti o diploma... e ok si fara diploma dar m-ar linistii o diploma de programator pentru ca ma tot gandesc daca nu intru la facultate ce fac sad?

1 răspuns:
| problematic a răspuns:

Crede-ma ca am cunostinte care nu au nici o diploma la mana si lucreaza ca programatori. Si nu mai dramatiza. Daca nu intri la facultate, nu este sfarsitul lumii. Daca ar fi sa o iau de la inceput, nu as mai fi dat la facultate si m-as fi apucat de munca. Acum, sunt ultimul an, nu mai are sens sa ma las si sa imi dezvolt afacerea. Dar asta as fi facut.

Asadar, fa ce-ti dicteaza inima. Apuca-te de programare daca asta iti doresti. Oricum, cu facultate nu faci nimic in ziua de azi.