| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Eu fac pregatiri pentru academia de politie din Bucuresti si imi doresc foarte mult sa intru la ea.Din pacate am vazut ca locurile sunt foarte putine anul acesta.Din aceasta cauza m-am gandit sa mai aplic pentru inca o facultate:facultatea de politehnica din Timisoara, eu fiind din aceeasi zona.Cineva mi-a spus ca pentru a-ti pune locul trebuie sa dai diploma originala de bacalaureat la secretariat si nu o mai poti lua inapoi.Inteleg sistemul acesta, dar, intrebarea mea este daca o pot lua inapoi in caz ca intru la Academia de politie. Chiar si cu taxa daca o pot lua, eu o iau fericita.Multumesc.

4 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Daca esti acceptata la politie si renunti la politehnica, poti lua diploma. Dar fii atenta la datele examenelor si la ce trebuie sa depui la dosar.

| kaira17 a răspuns:

Pai din câte știu, renunti la poli, iar când renunti, atunci iti da diploma înapoi. sper sa nu greșesc

| Monica0976 a răspuns (pentru kaira17):

In august este examenul la academie