| Stefan_Radu_1994_Y88i a întrebat:

Salutare,nu vreau sa va plictisesc cu povestea mea ..prin 2011 din cauza unor alegeri greșite in viata si a unui cerc vicios de prieteni am renuntat la scoala, in clasa a 9 a semestrul întâi. As vrea sa stiu daca pot sa mai dau examenul de bacalaureat, daca as urma cursurile unui liceu cu frecventa redusă. Sau care este solutia mai bună, frecventa redusă sau seral. Tin sa precizez ca sunt angajat si nu am prea mult timp liber. Mtumesc!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti urma liceul la formele cu frecventa la seral sau cu frecventa redusa, vei face cl.IX - XIII si apoi vei sustine examenul de bacalaureat.

| Iuli122122 a răspuns:

BAC-ul se dă doar in anumite conditii si mai cu seama dacă ajungi in clasa a 12-a. Poti verifica pe edu.ro sau pe site-ul ministerului lucrurile acestea.