| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey, eu am inceput niste cursuri la seral cu frecventa redusa, si primul semestru il voi pierde, deoarece trebuie sa fac niste investigatii medicale mai amanuntite. Se poate sa imi reiau cursurile in semestrul doi, ma mai primeste la liceu, daca semestrul intai nu am fost mai deloc?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai Adeverinţă medicală care să justifice absenţele, atunci se poate!
Dacă nu, atunci poţi să faci o Cerere de întrerupere a anului ( din motive medicale/sau altele ) şi în următorii 2 ani trebuie să te reînmatriculezi şi să continui studiile...

Vezi mai multe detalii în R.O.F.U.I.P. de la linkul :
http://www.isjcta.ro/......v_2012.pdf

Toate cele bune.