| MomsSpaghetti a întrebat:

Salutare!
Sunt clasa a 12-a si desigur, ca orice adolescent mi-am ales drumul pe care vreau sa-l parcurg.
Am ales Academia Tehnica Militara din Bucuresti, desigur ca aici dam de cele mai "nenorocite" admiteri.
Sunt profil mate-info si sunt destul de bun la matematica si fizica, m-am uitat pe admitere, la fizica nu e problema, as face chiar toate subiectele de acolo, numai ca la mate jumate sunt ok muncesti mai mult dar ma descurc, da jumate sunt chinezarii. adica sincer n am vazut probleme de genu nici in clasa unde profesoara ne sparge cu matematica grea.
Daca iau culegerile de la academie si lucrez dupa ele e de ajuns? am auzit ca s inutile. sunt site uri cu lectii si metode mai "necrestine" de a rezolva aceste hiroglife? si da stiu ca nu trebuie sa fac tot, da mai stii cum ma poate scapa un exercitiu de la admis si respins?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Faci bine ce faci, nu te lua după toți "ologii intelectuali" cu sugestii gen: sinucidere, putregai, renunțare. Admiterea e DIFICILĂ - nu ca să te descurajez ci să știi cum merge treaba, Baftă

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discuta cu directoru sa iti recomande cea mai buna solutie el stie

| anonimg a răspuns:

Nu aș alege armata mai ales că sunt destul de dese sinuciderile în cadrul acestei instituții. Nu am idee, dar ceva e putred.

| NelsonM a răspuns:

Renunta mai bine fa altceva