| RegeleCornet a întrebat:

Daca nu am inteles la fizica in clasa a 9 a si a 10 a, credeti ca am sanse sa invat tot in clasa a 12 a, sa dau bacul la fizica si sa intru la Academia Tehnica Militara. Nu am zis nimic de matematica pentru ca acolo ma mai descurc

2 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Daca te straduiesti va fi posibil.

| DannyR0 a răspuns:

Ai toate sansele sa intrii la orice facultate daca incepi la fizica pregatirea la inceputul clasei a 12-a. Cunosc un caz concret ce se pliaza exact pe ceea ce intrebi tu asa ca nu-ti face probleme.