| Markppp a întrebat:

Sunt elev in clasa a XI-a la mate info-intensiv si se cam apropie bacul si facultatea. Ideea este ca nu prea stiu la ce facultate sa merg... Ce optiuni as avea? Mentionez ca nu sunt foarte bun la fizica (dar pot persevera), iar la informatica si mate sunt cam de 7-8. As fi tentat sa merg la Politehnica din Bucuresti, dar nu stiu cat de bine trebuie sa ma descurc la materiile astea. Ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Parerea mea e sa mergi la Politehnica din Bucuresti si nah e bine ca totusi te descurci la mate-info (7-8 sa stii ca e o nota buna fata de altii care nu stiu deloc mate-info). Acum depinde si de ce vrei sa faci in viata, fiindca nah trebuie sa te gandesti si sa mergi la o facultate din care apoi sa faci ce iti place (adica o meserie). Stiu ca e greu in ziua de azi, dar totusi, vei putea sa treci si peste toate..Bafta :*!

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Facultatile bune si de viitor din Politehnica cer multa matematica si fizica, dar sunt destule facultati care au nevoie de tineri ca si tine. Numai sa-ti placa cat de cat, altfel totul devine o povara.

| Georgyyyyyyy66 a răspuns:

Hey mersi pentru funda si daca doresti sa mai vorbim uite id meu de mess:zapa.georgiana :*