| Iulian4754 a întrebat:

Tocmai ce am intrat in clasa a 12-a, sunt la mate-info intensiv si nu stiu la ce facultate sa merg. Ma descurc foarte bine la mate si la fizica (mecanica, electricitate si termodinamica), dar nu stiu info absolut deloc. Ce facultate imi recomandati

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Filo: română-religie e ok?

| Eduard619 a răspuns:

Politehnica, iti alegi un profil din cele de acolo.

| Atlantiz a răspuns:

Facultatea de electronica, telecomunicatii si tehnologia informatiei din cadrul politehnicii. Faci in primul an C/C++ si in semestul 2 al celui de-al doilea an java, dar destul de minimal. In rest faci multa fizica si electronica