| KindduOullie a întrebat:

Salutare, sunt pe clasa a 12-a si vreau sa optez pentru jandarmerie. Imi poate spune cineva cum si cam in ce perioada trebuie sa imi depun dosaru sau alte informatii referitoare. Nu prea am inteles nimic de pe site-urile lor ca au date referitoare doar la anul 2016.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu la politie mergi ci la CMJ-ul de care apartii. De obicei prin Martie-Aprilie. Poti sa suni si sa intrebi: http://www.util21.ro/institutii/centre-militare-din-Romania.htm

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru admiterea in scolile militare de subofiteri de jandarmi, mai ai de asteptat!
"Informaţii suplimentare privind desfăşurarea examenului de admitere în sesiunea 2017 vor fi publicate după emiterea metodologiei privind organizarea și desfășurarea concursului de admitere"--- vezi sursa informatiei in link -ul : http://www.jandarmeriafalticeni.ro/criteriideadmitere.php

| mgtow a răspuns:

Du-te la o sectie de politie arata-le ce muschi ai si ca vrei sa fi patriot la SSPIR laughing imediat iti da actele si info de inscriere