| farouk a întrebat:

Sunt student si urmeaza sa trec in anul doi. Urmeaza sa am o restanta si ma intrebam daca nu ma prezint acum se poate intampla ceva? As putea sa o las pentru sesiunea urmatoare de restante? In principiu, ce se intampla daca nu ma prezint, merg in urmatoarea sesiune si tot atunci am sa platesc si taxa de restanta?

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ori dai acuma ori platesti si dai in sesiunea urmatoare. Cel putin la noi (UBB Cluj) asa e.

| ElenaSA a răspuns:

Depinde de regulamentu facultatii tale.Intreaba la secretariat. Daca nu te prezenti e posibil sa fii considerat prezentat si picat si atunci platesti taxa.