| IEHOVADUMNEZEU a întrebat:

Salutare TPU
Aș dori ca în viitor să urmez un curs de fotografiat profesional și aș dori ca să îmi câștig existența din fotografiat
Întrebarea mea este următoarea pot deveni fotograf fără să am bacul luat?
Dețin în prezent un Nikon D3200 cu obiectiv kit 18-55 de mm
Aș putea să urmez o carieră în acest domeniu fără facultate și bac?
Sunt pasionat de fotografie cu Dslr-ul

4 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Eu cred ca da.
Dar unele cursuri cer bacul...

| Vasile_Francisc_1980 a răspuns:

De ce te gandesti direct ca nu vei lua bacul?
fii fara grija, multi au reusit in viata si fara multa carte, uite-te la manelistii astia.

| Aaabbbzzz a răspuns:

Sigur ca poti, cand mergi la un eveniment nu o sa te intrebe nimeni ce ai studiat atata timp cat faci bine ceea ce faci

| IEHOVADUMNEZEU explică (pentru Aaabbbzzz):

Eu vorbesc de fotografie în sensul ca un job și o pasiune să scot și bani să mă întrețin și din pasiune