| Crush247 a întrebat:

Am si eu o nelamurire, am terminat clasa a XII- a, am luat bacalaureatul cu 8, 70 si habar nu am la ce faclultate sa dau :/.
Initial am avut de gand sa merg la Psihologie (Iasi sau Bucuresti), dar dupa ce am discutat cu un prieten care a terminat facultatea de Psihologie din Iasi m-am razgandit, deoare-ce sunt foarte multi ani de investit ( 3 ani facultatea, 4 ani masteru si inca 3 ani doctoratul ).
Eu in liceu am terminat profilul uman specializare Stiinte Sociale, si habar nu am unde altundeva sa dau.
As prefera o facultate care sa nu dureze mai mult de 4 maxim 5 ani si sa pot face ceva cu ea dupa ce o finalizez.
Are careva vreo idee?
Dau funda celui mai bun raspuns.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

Si cine te pune sa faci si master si doctorat? Cu orice facultate poti face ceva daca te implici in cit mai multe chestii relevante in timpul ei si esti bun.