| Vreausafiusudor a întrebat:

Salutare TPU. Care meserie este mai riscanta? Cea de politist sau cea de pompier?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Meseria cea mai riscanta este cea de POMPIER fiindca ei isi pun viata la risc in fiece minut cand sunt de servici.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pompier.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ca pompier e riscanta mai ales daca esti prost, altfel respecti ordinele si procedurile, si stai in afara pericolului.
In schimb, ca politist nu stii niciodata ce te asteapta. Poti primi un cutit in spate sau un bolovan in cap, prin simplul fapt ca esti imbracat in uniforma pe care unii o detesta.

| dullcat a răspuns:

A doua varianta, fiindca totusi Romania nu e 'Murica.

| Hyperion7 a răspuns:

Pompier.
La poliție mai iei una-n mufa, da la pompier poți să mori in flăcări, înecat, de la înălțime on the phone

| ReddY25 a răspuns:

Ambele

| LaviniuA a răspuns:

Eu as zice ca cea de politist e mai putin riscanta. Ai pistolul la brau plus arme albe, ai masina care te protejeaza. Daca ai un sef ok, te mai protejeaza si seful la o adica, adica nu te trimite la misiuni periculoase. Nu lucrez in domeniu, dar asa am auzit big grin
Pompier poti sa fii in timpul liber, daca bei de stingi laughing

| VadimIvanov a răspuns:

Cea de pompier.

| petrisor23 a răspuns:

In Statele Unite politist, in Romania pompier.

| sexiviorel1234 a răspuns:

Caut gagica minim 100 de ani inaltime