| Valeriu40 a întrebat:

Stie cineva dintre dvs. sau are cunostinte despre o firma de recrutare si plasare forta de munca in strainatate numita " ARBEITS VERMITTLUNGS DIENSTLEISTUNGS GESELSCHAFT SRL " din Arad, str. George Cosbuc 57?
Pun aceasta intrebare deoarece, am incheiat de mai mult de o luna de zile un contract cu aceasta firma, prin care imi promiteau ca-mi gasesc un loc de munca in strainatate si sufletu' lu' Avram Iancu, nici nu mai raspund la telefoanele care le au afisate in contract!
Ce-i mai rau in toata chestia asta e ca am dat niste banuti inainte, drept comision si tare mi-e frica sa nu fie un puisor de teapa, neaosa romaneasca!
Are cineva cunostinte de aceasta firma, a mai fost tzepuit de aceasta firma?!? Va rog respectuos sa-mi dati si mie un raspuns!

12 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Firma este inregistrata in Arad in anul 2008, are in anul 2009 o cifra de afaceri de 433. 000 lei iar la nivelul aceluiasi an avea 7 angajati. Domeniul de activitate al societatii este plasarea fortei de munca. Iata niste date de contact : 0724/487. 861; 0754/613. 750,
locuridemuncagermania@yahoo.com.
Daca ai incheiat un contract cu ei in care este stipulat si un termen iar acel termen nu a fost respectat ai doua variante : 1. sa faci o sesizare catre Inspectoratul teritorial de munca pentru a verifica firma si 2 sa te adresezi instantei.
Bafta!

| vlad_4846 a răspuns:

Imi pare rau sa va informez ca cei despre care vorbiti mai au anunturi pe net si sub denumirea de SAK DEUTCSHLAND...e teapa mare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai fost si la o preselectie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da si u un raspuns daca ai re zolvat ceva cu plecarea. ca am dat si eu comision, sa stiu ce am de facut.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-mi te rog un nr de telefon de la ei
si eu vreau sa merg acum la arad ca sa fac contract cu ei
pe nr 57 se afla o gradinita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau sa merg dar cred ca e teapa, am fost astazi la iei a fost o femeie blonda mica acolo si cica au si diploma de 2 ani!

| tactrecords a răspuns:

E posibil sa fie teapa? de ce nu te`ai interesat la camera de comert legat de firma respectiva?

| cristian26 a răspuns:

Mare atentie e teapa firma asta din arad a tepuit sute de oameni si eu am luat teapa si anca 4 pr daca sunteti an aceeasi situatie lasati com si sa ne adunam sa mergem la politie

| cristian26 a răspuns:

Da e teapa fara discutie acesta firma din arad a pagubit sute de oameni din toata tara fratilor sa ne unim sa mergem la politie

| soryna21 a răspuns:

Acelasi porcarii le fac si NEW JOB DIVERS CONSULTING, din buc. Am fost prostiti si am platiti comision de 150 de euro pentru servici in Germania, dupa luni de asteptare si nimic doar amanari am reziliat contractul dar banii inca nu i-am recuperat! Desi au trecut 100 de zile tot suntem amanati ....toti sunt niste escroci care profita de naivitatea oamenilor! Din asta traiesc ei si o duc bine, daca tara asta nu ar fi asa delasatoare si nu ar mai permite sa existe asemenea escroci poate ar fi mai bine! asa ca mare grija la aceasta firma! NEW JOB DIVERS CONSULTING

| bogdan_9919 a răspuns:

Nu stiudaca sintem tepuiti dar pe noi ne tot amina din dec. 2010

| Barbbara a răspuns:

Eu am fost plecata cu ei in agricultura dar inainte sa ma fi inscris m-am interesat sunt acreditati de fortele de munca si mie asta mi-a fost de ajuns ca daca nu ar fi treaba serioasa din 2008 nu ar putea functiona si cum spun nici numi pare rau ca am fost plecata si daca ar fi din nou m-as inscrie la ei eu am fost plecata anul trecut adica in 2011 dar si acum i-am sunat sa ma interesez si numerele de pe contract sunt valabile intr-adevar am sunat de vreo 3 ori ca tot timpu era linia ocupata au de lucru ca la toate firmele deci eu vas sfatui sa vorbiti cu ei mie una numi pare rau ca i-am ales chiar am fost multumita.