| FazanulScandalos a întrebat:

Salutare TPU, sunt elev de clasa a 12-a si, dupa cum stiti, o sa dau bacul in curand, sunt pe profil de Uman: Filologie, ca sa scap de matematica si fizica, dar si pentru ca imi plac foarte mult materile care se fac la Filo.

Intrebarea este urmatoarea:
SIAS ori BSIJ, care dintre acestia sunt cei care intra cu forta prin case la mafioti, traficanti de droguri si interlopi, ori sa ii aresteze, ori sa investigheze, sa faca perchezitii, etc.

Deoarece mi se pare foarte interesant si misto ideea aceasta, m-am gandit sa imi fac un mic plan, bazandu-ma pe cine face asta, la acela o sa ma duc.

2 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Saptamana trecuta a intrat peste mine cu forta un preot, avea ceva cu apa pe care o scutura si o icoana la piept. Deci sunt mai multe tipuri de oameni care nu bat la usa