| Belodrakit a întrebat:

Salut, sunt la profil uman (filologie) si as vrea sa stiu daca se poate sa ma inscriu la facultatea de silvicultura din Brasov, pe site-ul lor scrie ca se ia in calcul media din bac 100% si in caz de departajare una dintre materile matematica, fizica, biologie sau lb romana. Aici e problema, trebuie sa am bac luat la profil real ca sa ma pot inscrie acolo?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profilul nu conteaza, poti sa dai la ce facultate vrei.

Daca te uiti pe lista cu cei admisi anul asta, o sa vezi ca multi au trecut 0 la mate, biologie, fizica si media lor de intrare e media de bac, asa cum ai spus si tu.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Inscrie-te linistit.
Doar n caz de departajare se ia în calcul una dintre materile matematica... adică dacă sunteți la admitere doi cu aceeași medie (pe ultimul loc), cel cu media mai mare la matematica, fizica, biologie sau lb romana trece în fața celuilalt