| sebydoda a întrebat:

Buna TPU am o intrebare : eu as dori sa ma transfer de la liceul la cre sunt ( scoala nationala de gaz proffilul instalatori ) la roth (filologie) pentru ca nu imi place deloc profilul la care sunt si mas decurc mult mai bine la filologie pentru ca imi place romana istoria si materile ce tin de uman mai putin limbile straine si stiu ca la filo o sa fie si limbi straine dar o sa ma descurc problema este caci eu am media de admitere 6.47 din cauza la examene caci la romana am luat 7 si la mate 2 asta e matematica o urasc de aceea imi convene la filo pentru ca nu se face atata mate dar cu media ce o am eu as intra la filo? cum se calculeaza ajutati-ma si apropo media de absolvie a fost 8

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te vei putea transfera dupa semestrul I dar numai daca media ta este mai mare decat a ultimului intrat, transferul este aprobat de Consiliile de Administratie si dai eventualele diferente. Succes!
P.S. Am impresia ca te cam lauzi cu romana, uita-te cate zeci de greseli ai facut intr-un text scurt.

| Chloee10 a răspuns:

Si eu m-am transferat de la mate-info la filologie..nu am intrat de prima data la filo dar m-am transferat anul umator.mi-am ridicat media si am putut..cu putina bataie de cap laughing