| Rafael18 a întrebat:

Salutare tuturor.As vrea sa zic asa, niste. sfaturi legate de facultate daca se poate.Intru in clasa a 12-a si nici acum nu stiu ce facultate as vrea sa urmez, sunt la profil socio umane si singurul lucru cert e ca nu ma voi duce la drept sau ceva care implica matematica (nu ca nu as putea invata dar banuiesc ca facultati bazate pe economie necesita cunostinte destul de profunde in matematica).Voi ati folosi

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Facultatile bazate pe economie nu necesita cunostinte profunde in matematica asa cum e la automatica sau inginerie. Eu sunt la inginerie si am facut analiza matematica, algebra si trigonometrie sferica, matematici speciale etc. La ASE matematica e destul de usoara...

| Ana_7904 a răspuns:

Pai poti sa mergi la psihologie.Si eu sunt la socio-uman si habar nu am la ce facultate o sa merg dar psihologia este o obtiune.Baftawinking