| cameleonu a întrebat:

Urmez un liceu cu profil socio-politic, si as vrea sa urmez o facultate cu acelasi tip de profil, dar nu stiu ce presupune acest profil si la facultate, stie cineva?

3 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Ia mai gandeste-te! Nu exista profil socio-politic, la liceu. Se numeste "stiinte sociale", ceea ce e cu totul altceva.
Bag de seama ca tu nu stii prea bine nici la ce fel de liceu esti. Nu ma mira ca n-ai nicio idee despre facultatea pe care vrei s-o urmezi. Dar, nu dispera! Poate ca, pana termini tu liceul, apare vreun profil la fel de exotic pe la vreo Universitate si atunci, vei sti unde sa mergi.

Răspuns utilizator avertizat
| ali_8949 a răspuns:

Politica in primul randhappy