| DanciDani a întrebat:

Salut,am terminat filologia si nu stiu la ce facultati de profil real sa urmez,in afara de drept, as vrea sa stiu ce facultate te poate ajuta?

4 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Consideri ca din facultatile pe domeniu real te alegi cu un job mai bine platit? Adica cel mai logic ar fi sa alegi ceva tot cu legatura de la uman, sa iti fie mai confortabil si mai ales usor sa intri, sa nu te chinui.E doar parerea mea.

Iar la unele nici nu se poate sa intri deoarece ti se cere nota de la o proba la bac, materie obligatorie de la real, care va conta in media de admitere (corelata si cu dosar sau proba).

| DanciDani explică (pentru dullcat):

Scuze,profil uman voiam sa zic

| ÎmiPlacDihorii a răspuns:

Salut! Cred că te refereai profil uman, filologia fiind profil uman? Din câte ştiu eu există facultăți de drept, litere, psihologie, sau sociologie.

| ÎmiPlacDihorii a răspuns (pentru ÎmiPlacDihorii):

Oricum cea mai bună alegere ar fi să cauți pe internet si să te informezi ce facultăți sunt şi ce licenţe + masterate au fiecare.