| AWGE a întrebat:

Salutare. Un eventual tatuaj pe antebrat (de marime medie) care se poate acoperi cu o camasa cu maneca lunga sau orice articol vestimentar de maneca lunga mi-ar cauza probleme la un interviu de angajare? Mentionez ca domeniul in care studiez este inginerie.

3 răspunsuri:
| Buii a răspuns:

Nu și nicio treaba. Eu ma reapuc acum de obstrucții, după încercări de a termina facultatea cât lucrez ca și barman, și apoi o pauza pentru ca aveam o poziție foarte bună, bla bla nu conteaza partea asta.
Ideea e ca m-am reîntors la facultate, tatuat ( mâna, brate, Piept), tatuaje la vedere. Am fost întâmpinat de secretara și de profesori cu foarte mare bucurie ( nepasandule de tatuajele mele), și s-a întâmplat sa fie și un director al unei firme de construcții acolo care a întrebat de mine și ( posibil ca am avut un feedback bun din partea profesorilor), mi-a dat cartea de vizita și a zis ca ma așteaptă după ce termin.
Ideea e ca am vrut sa ai un exemplu pozitiv ca se poate indiferent tatuajele tale ( trăim în alta era deja).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| Laura162 a răspuns:

Doar daca angajatorul are prejudecati de genul "doar golanii isi fac tatuaje". Daca iti faci griji ca ar fi o problema, poarta maneca lunga la interviu si gata.