| Denision99 a întrebat:

Salutare.
Vreau să dau la Academia de Poliție anul viitor, am avut de ales dintre franceză și engleză..Pentru a putea face meditații, trebuie să ai bani dar eu mă trag dintr-o familie săracă și nu îmi pot plătii multe ore de meditații la engleză. Profesoara mea de clasă mi-a propus să mă ajute să învăț la franceză, pregătire de 3 ori pe săpămâna, totul gratuit deoarece sunt foarte silitor.Ce spuneți? Pot să învăț gramatica limbii franceze până la examen? Precizez că mă descurc cât de cât la ambele..Alegeam engleza dar din păcate nu am bani pentru pregătiri. Aștept părerile dumnveavostră. Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Îți trimit mâine PDF-urile.

8 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Nu știu ce fel de subiecte sunt la examen dar gramatica limbii engleze e mult mai ușoară decât gramatica limbii franceze. Poți învață și singur engleza, trebuie doar sa vrei. Da-mi mesaj cu adresa ta de mail și îți trimit eu o mulțime de cărți de învățare a limbii engleze pas cu pas PDF care te vor ajuta foarte mult. Am și pentru franceza dacă asta vrei sa dai.

| Denision99 explică (pentru Bondarel99):

Email: ratoiu_denis@yahoo.com. Am ramas pe engleza deoarece ma descurc mai bine si ma gandesc ca pot rezolva si de unul singur pana in iulie cand o sa fie examenul.
Am incercat sa va trimit un mesaj in privat dar este imposibil deoarece sunteti membru junior si nu am acces de a v-a trimite mesaj.
Ar fii mult mai usor sa vorbim pe o alta retea, precum: Facebook, wattsapp, deoarece e mai greu sa tinem legatura pe email.Multumesc, astept un raspuns.O seara buna!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Denision99):

Verifica, ti-am trimis, scuze pentru intarziere...ai o gramada de materiale care te vor ajuta. Mult succes!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Denision99):

Îți trimit mâine PDF-urile.

| Kaℓi a răspuns:

Poate ca e mai bine, cam toti o "rup" pe engleza, cei cu franceza sunt mai putini si poate au cautare mai mare. Depinde si de ce iti place tie mai mult, si spre care dintre limbi ai inclinare mai mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea, sa nu o ia altcineva in nume de rau: subiectele la franceza mi se par mult mai usoare decat cele la engleza.

| Deliiiia a răspuns:

Bună, sigur că poți, învață foarte mult și ai grijă să știi cu ce se mănâncă admiterea, să știi în ce te bagi. Gândește-te că unii sunt mai avantajați că iau ore la profesorii de acolo și tu trebuie să muncești triplu. Nu e corect, știu, dar se poate.

| Denision99 explică:

O să rămân pe franceză.
Subiectele de la engleză sunt foarte grele deoarece toți cei care vor să susțină admiterea, aleg engleza.

| Anonimul345 a răspuns:

Mai bine invata engleza..nu francezahappy