| Cuza4102 a întrebat:

Am trecut pe clasa a8-a si insfarsit ne-a schimbat profa de franceza. A venit una experta pe langa cea veche, care nu ne invata nimic si asta noua o sa incerce sa ne invete toata materia 5-8 pe care trebuie sa o facem in generala.Ma descurc cat-de-cat, dar vreau sa merg la olimpiada si sa incerc sa invat franceza si din niste carti, cumparate online sau din librarii... am gasit : Gramatica limbii franceze contemporane cu exemple practice, mi se pare cat de cat ok... as vrea / astepta propuneri de carti de la voi!
Funda + vot!

2 răspunsuri:
| DemonSoul a răspuns:

Salut..pe langa cartile pe care le poti citi.un alt mod bun de a invata o limba straina este..de a te uita la filme ( bineinteles filmele sa fie in acea limba straina ), carti in franceza nu prea stiu, dar un scriitor foarte bun este Molier. Sper ca ai prins ideea.

Succeswinking

| Dusik_Vivo_1989 a răspuns:

Salutare la toata lumea! Va recomand un canal de Youtube pentru a invata Lectii de limba franceza foarte interesante si usor de invatat, care va va ajuta mult sa invatati asa cum m-a ajutat si pe mine, Bafta!

https://www.youtube.com/playlist?list=PL7ipeekdrTruLaGGgnWU1l-B86KGrq_sW