| MariaGeorgiana92 a întrebat:

E mai grea gramatica limbii engleze sau cea a limbii franceze?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Gramatica limbii franceze (deşi probabil nu şi în opinia unui vorbitor nativ de limba franceză).

| Floryn3423 a răspuns:

Gramatica engleza cred ca e mai usoara.

| Furculingură a răspuns:

Cea a limbii engleze este mai uşoară.
Engleza este mai uşoară din toate punctele de vedere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea a limbii franceze.

| Zatharra a răspuns:

E mai grea gramatica limbii franceze pentru că sunt mai multe abateri de la regulă, excepții.

| xtembix a răspuns:

Depinde de rationamentul fiecaruia. Din punctul meu de vedere franceza este mult mai grea.

| xDxDxDxDxD a răspuns:

Gramatica limbii franceze, parerea mea

| patriiiii89 a răspuns:

Cea a limbii franceze este mai grea deoarece are multe exceptii si iti da ceva batai de cap.

| stiixuletz a răspuns:

Gramatica limbii franceze este mai grea decat cea a limbii engleze. La franceza sunt mai multe reguli, dar sunt si cazuri in care partile de vorbire sunt neregulate. Pronuntia este mai grea fiecare grup de litere trebuie pronuntat in diferite moduri sunt multe lucruri. happy

| Vladu_Alex_1998 a răspuns:

Mai usoara gramatica limbii franceze