| Teemey a întrebat:

Salutari. Anul viitor vreau sa dau la armata, am inteles cum sunt aproape toate probele, dar nu inteleg ultima proba, proba cu interviul final. Nu stiu exact ce te intreaba si cum ii. Daca este cineva care a trecut prin asta si poate sa imi raspunda, mi-ar fi de mare ajutor.

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Probabil interviul final trebuie sa ii convinga pe examinatori ca ai motivatia necesara pentru o cariera in armata, ca ai o anumita capacitate intelectuala, ca poti sa te exprimi corect si sa-ti stapanesti emotiile.
E bine sa fii relaxat si sincer la interviurile de felul asta, in general in comisiile de examinare sunt psihologi pe care nu poti sa-i pacalesti cu exagerari sau mici "ajustari" mincinoase.

1 răspuns:
| AntoniSoulesOne a răspuns:

Exprimare, gandire. si multe altele. Doar cand te afli in mijlocul unui foc de schimburi nu te apuci sa fugi incotro vezi.