| Andutzu_Andy_1973 a întrebat:

Salutări! Vreau un răspuns clar și concis, nu ce am citit eu până acum... Pentru a deveni psiholog criminalist(judiciar) am nevoie de facultatea de psihologie sau cea de drept? Și masterul unde? Dau fundă celui mai clar răspuns.

6 răspunsuri:
| MiauMiau22 a răspuns:

In cadrul Facultatii de Psihologie exista si cursuri despre psi criminalistica dar pentru ceea ce vrei tu trebuie master in criminalistica in cadrul facultatilor de drept din cate stiu eu.
Presupun ca faci intai facultatea de psihologie. Iti dai licenta in psi criminalistica si apoi te inscrii la master la criminalistica.
Vezi: http://www.studentie.ro/pos...
http://www.studentie.ro/pos...
etc. vezi via internet

| Andutzu_Andy_1973 explică (pentru MiauMiau22):

Ai copiat de pe alt site chestia asta... Vreau un raspuns de la cineva care stie exact.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MiauMiau22):

Te-a prins cu mata-n sac big grin

| MiauMiau22 a răspuns (pentru Andutzu_Andy_1973):

Gasesti si pe net pe anumite site-uri.In fine, mult noroc la cautat

| amstaffak47 a răspuns:

Criminalistica, dragul meu se face in Academia de Politie. Psihologul criminalist este cu totul altceva si nu are legătură cu dreptul. Tu trebuie sa faci facultatea de psihologie...

| Andutzu_Andy_1973 explică (pentru amstaffak47):

Ok... Am înțeles asta. Dar este oare suficient? Plus masterul acolo... Este suficient?