| Adrian666 a întrebat:

Se apropie bacu, l-am dat in primavara si nu am avut media 6 generala si trebuie sal dau acum in toamna din nou. Trebuie sa dau la o materie la alegere si am ales romana pentru ca acolo am luat cea mai mica nota.As vrea daca se poate sa ma ajutati ce subiecte sunt la partea a3a? adica cum a fost harap alb. toate care poate sa fie acum in toamna. va multumesc pentru informatzii

2 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Lai cred ca sunt o multime de opere pe care le ai avut de invatat in cei 4 ani de liceu. Daca vei st5a pe net. bacul,, la anul. mai bine pune mina si invata acum cit mai ai timp desi nu vad cit poti ingrasa pe Ghita,, acum, totusi bafta ca sa nu mai stai un an pe tusa

| cosima11 a răspuns:

Bacu l`ai dat chiar vara, si din cate stiu eu romana e materie oblogatorie, orice nationalitate ai avea.nu vad cum ai ales tu romana dar in fine.si la partea a treia, iti pot pica multe.de exemplu, Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de rzboi, Baltagul, Iona, Ion, Morometii, Luceafarul, Eu nu strivesc corola de minuni a lumii, In vreme de razboi, Moara cu noroc, Flori de mucigai sau Testament etc.asa ca, spor la "invatat"