| Era25 a întrebat:

Buna TPU. Dacă media de la bacalaureat este 6, dar am luat o nota foarte mică la o materie anume, de exemplu 4. Mai trebuie sa dau bacul in toamna?

2 răspunsuri:
| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! Pentru a promova examenul de bacalaureat trebuie să obții minim nota 5.00 la fiecare probă scrisă din cele trei și media aritmetică a notelor de la aceste probe să fie minim 6.00.
Dacă nu promovezi la una sau mai multe materii poți susține examenul pentru acestea în alte sesiuni (ex: toamna).

| Psksjns a răspuns:

Da, daca in loc de 4 aveai 5 era ok dar in cazul asta nu e