| alynutza_9712 a întrebat:

Buna all! Tocmai am luat bacu...si la romana am luat cu 5.35, lucru care mi.a scaput media....as vrea sa va intreb daca mai pot da o data la aceasta materie in toamna?

3 răspunsuri:
| laura23 a răspuns:

Buna Alinuta! Daca ai luat bacul cu note peste 5 la toate cele trei obiecte, nu ai trecut, pentru a reusi trebuie sa ai minim 6 atunci cand faci media celor 3 note.Cum spuneam daca tu ai luat peste 5 la toate poti da bacul la un obiect ( la alegere) pe care te bazezi tu mai mult pentru a iti ridica media.

| alynutza_9712 explică:

Mi.a iesit media 6.83....deci pot?

| adinuttszza a răspuns:

Bunahappy...nu stiu daca vei mai putea de in toamna, dar la restul materiilor ce note ai obtinut? media per total iti iasa mai mult de 6.00? Funda