| andreea567890123 a întrebat:

Se castiga mai bine ca farmacist in strainatate sau sa raman in tara? Si cam cat e in afara salariu de farmacist

2 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Se castiga mai bine in afara, si e mai usor, pentru ca se elibereaza doar medicamente de pe prescriptii, in cele mai multe cazuri. Si farmacistul e mai bine vazut de cat aici. Dar si in tara e nevoie de farmacisti buni, care sa iubeasca ce fac si sa ajute oamenii happy

| ValentinBa a răspuns:

Logic, afară se câștigă mai bine dar ești privată de anumite "avantaje" din țară. Succes.