| Stallone a întrebat:

Se mai face armata? Cat tine? Dupa imi pot face o cariera in armata? Ce slujbe as putea avea si care sunt cele mai bine platite? Multumesc foarte mult!

Răspuns Câştigător
| AlexCrb a răspuns:

Am un prieten care a facut liceul militar si acum e la AFT. Daca inca esti elev in I-VIII iti recomand sa te duci la liceu militar (Breaza) iar daca esti la liceu poti sa inecrci la una din academiile militare (Fortele terestre, fortele navale, fortele aeriene) dar este destul de greu sa intrii deoarece ii ai concurenti pe cei care au terminat liceul militar. Cel mai usor de intrat este in fortele terestre (parca). Avantajul armatei e ca ai loc de munca asigurat si pensionarea se face undeva la 40 de ani...

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

In armata intri cu 10 clase si acolo poti sa inveti multe, (sofer pe autobuz, tir, camion, masina iti scoti categoriile gratuit; tinichigiu-vopsitor auto, mecanic si multe altele) Prima data ai un termen de vreo 5 sau 8 ani si nu poti pleca apoi te intreaba daca vrei sa mai stai sau pleci.

| NoRestForTheWicked a răspuns:

Daca vrei cariera in armata, eu te sfatuiesc sa gati academia militara!

| MBG a răspuns:

Da o faci daca vrei! Nu mai stiu cred ca cati-va ani! Ai putea... Amiral, Sergent si gradele astea cu care mai ma cunosc eu laughing

Bafta

| Andrei899 a răspuns:

Sa faci armata nu este obligatoriu.Si slujba care e bine platita este notar. Fundalaughing!

| MTC a răspuns:

E pe baza de voluntariat...Academia Militara