| JuliaMariJuliaMari99920 a întrebat:

Bună! Știe cineva sa facă un top cu cele mai bine plătite slujbe din cadrul facultății Ase pentru a mă putea întreține singură ulterior?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In cadrul facultatii ASE se fac cursuri nu sunt joburi.
cat despre joburile de dupa absolvire ceea ce vrei tu nu exista.
plata efectiva tine de mult variabile, de la cat de buna esti in meserie, la ce experienta ai, la cum stii sa negociezi, la ce sacrificii esti dispusa, la cat de repede esti capabila sa avansezi, la ce firma lucrezi samd.

| JuliaMariJuliaMari99920 explică (pentru suntserios):

Mă gândeam că se va înțelege greșit la slujbe/cursuri dar asta e, nu voi corecta. La partea cu "cât de bună ești, ce experiența ai " se aplică la orice.

| sierra1 a răspuns:

"un top cu cele mai bine plătite slujbe din cadrul facultății "

adică vrei să fii angajat al facultății? ok, in top e de obicei, decanul. Îți ajunge funcția asta?

| JuliaMariJuliaMari99920 explică (pentru sierra1):

Aoleu,ce deșteaptă te crezi și tu, am precizat într-un comentariu despre ce înțelegi tu, las-o baltă.

| sierra1 a răspuns (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

" | JuliaMariJuliaMari99920 : ce deșteaptă te crezi"

dacă intrebi, fă-o ca lumea (să priceapă) nu ne trimite la istoricul tău. Deșteapto

| JuliaMariJuliaMari99920 explică (pentru sierra1):

laughing))) du-te și răscolești-mi prin istoric laughing) te pup

| sierra1 a răspuns (pentru JuliaMariJuliaMari99920):

Vrei răspunsuri pertinente, formulezi intrebarea fără "seriale"
... dacă ințelegi

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Salariul unui economist variază enorm în funcție de firmă, de poziția în firmă.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Totul va depinde de jobul pe care il alegi daca optezi pentru a lucra in bănci vei avea salariu mare, depinde mult si de rezultatele obtinute in facultate note sa fie bune sa te straduiesti sa termini facultatea ca degeaba incepi o facultate dar după un an renunti, sau gasesti un barbat i faci un copil si adio facultate nu vei face nimic.

| Dintrebare a răspuns:

Buna. Dupa ce termini pot fi o banala contabila si poti castiga bani buni lucrand de acasa si facand contabilitatea unor firme micute care nu te suprasolicita. Limita de sus nu exista. Cele mai bine platite joburi ca economist? Pai poti de exemplu sa lucrezi pentru banca mondiala. Sau poti deveni sefa FMI. Limita e cerul. Dar cel mai probabil o sa devii contabila pentru firme sau daca ai pile ajungi la ANAF sau la alte institutii publice. Oricum nu te stresa, sigur o sa castigi suficient de bine incat sa te descurci singura. Succes cu facultatea intre timp si ai grija sa acumulezi cat mai multa informatie utila.