| VincentVlnt a întrebat:

Se poate castiga un salariu de 10 - 15 mil cu 8 Clase? ( o anumita munca sa dati si voi ex big grin )
Pe langa astea, cum se pot face bani multi fara munca ( gen Curse de masini, pariuri ) :d?

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Eu ma incadrez in limita salariala scrisa de tine si am Scoala Postliceala si 15 ani de vechime in munca. Asa ca, n-ai nici o sansa!

8 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Cu 8 clase nici o șansă. E greu să găsești și cu bacalaureatul luat.
Ștui și înțeleg intenția ta dar ai prea puțini ani de studiu. Probabil că e greu pentru tine,e adevărat. Termină măcar liceul! Un job bun, îl găsești abia, și cu facultatea făcută în zilele noastre.
Este sfatul meu. La vârsta ta nu te agajează nimeni. Doar la promoții și tâmpenii cu 3 lei pe oră, și muncești degeaba.
Este părerea mea după criteriile din zilele noastre.
Nu ai nici o șansă. 1 la 100000000000. Nu te angajează nimeni.
Dacă vrei un job bun pe viitor pune-te să înveți!

Baftă.

| ChrissD a răspuns:

Nu. trebuie sa ai facultate daca vrei 10 - 15 milioane. Cu opt clase poti castiga maxim 3 mil

| victoreanu a răspuns:

Pune osul la treaba ca altfel nu se poate.

Curse de masini? trebuie matematica si fizica la greu ca sa faci bani din curse de masini.
Pariuri? Adica probabilitati, adica analiza matematica lucruri pe care le faci cum trebuie abia la facultate.

Deci nu se prea poate.

| Adriannae a răspuns:

Du-te la scoala. Fara munca nu o sa ai nici macar bani. Lasa lenea, fa un efort si gandeste!

| bobocalin a răspuns:

Singura ta sansa e sa te duci in strainatate... acolo probabil poti castiga

| excesiv a răspuns:

Pai sa fim sinceri acum fara scoala nu-ti raman multe de facut.ai 8 cls probabil ai si carnet de conducere si daca tot iti plac asa de mult masinile te poti face un sofer de marfa nu pe tir k trebuie sa inveti mult k taximetrist si k distribuitor de marfa vii cu masina iei comanda de la magazin si pleci dar trebuie sa-ti mearga papagalu
poti ajunce la un loc de munca stabil dand o spaga colo una colo daca mai ai si o pila e si mai bine. euiti urez noroc iti va trebui!:d

| daniela100 a răspuns:

Visezi copile, daca nu ai nici macar liceul terminat sau 18 ani, singura ta sansa este sa devii major in primul rand, iar in al doilea sa faci ceva cursuri intr-un domeniu care sa iti si placa ( gen agent de paza, cosmetician, coafor, etc.), dar pentrua te inscrie ai nevoie de diploma de bacalaureat, si abia apoi iti vor creste sansele la un salar de 10-12 mil. O alta posibilitate ar fi sa incerci sa pleci in strainatate, dar nu te sfatuiesc daca nu stii ceva sigur acolo, decat sa sfarsesti rau sau sa iti iei teapa si sa te intorci fara bani