| Biuta95 a întrebat:

Se poate da un liceu cu stiinte sociale sau altceva, si la o facultate mate info?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Sigur ca se poate doar ca nu prea are sens. De ce? Pentru ca liceul are rolul de a te pregati pentru facultate ori profilul stiinte sociale (care e fantastic si pe care l-am urmat si eu cu ani in urma) nu are nici o tangenta cu profilul real si in fapt cu matematica.

| Biuta95 explică (pentru TheAce):

Aha. E o poveste lunga in legatura cu liceul si facultatea diferite. oricum. daca am nevoie de mate info o sa dau la un liceu cu mate info. happy
Multumesc Amandurora!

2 răspunsuri:
| Rrrr a răspuns:

Se poate, dar este mai greu pentru student, neavand pregatirea necesara. De exemplu, la stiinte sociale se face putina matematica si informatica mai deloc.