| benga94 a întrebat:

Spuneti-mi si mie care stiti ce rol au anumite arme in armata,vreau sa ma angajez si nu stiu ce arma sa aleg,in afara de arma auto care stiu ce inseamna si nu am cum sa o aleg pentru ca nu am permis de profesionist, restul nu stiu ce inseamna infanterie si alte chestii, dau funda!

3 răspunsuri:
| stpu a răspuns:

Arma e specializarea pe care ti-o alegi, asa cum au toate meseriile din lume. Nu toata lumea din armata trebuie sa traga cu pusca laughing

| KodrutZ a răspuns (pentru stpu):

Vai de capul si de steaua lui, auzi cica Desert Eagle, lol, ce tantalau! Oare de ce nici o armata de pe planeta nu foloseste tunul ala de DE in practica? Acum, revenind la subiect...
@benga94: Din cite stiu, la auto faci scoala si iti iei permis pentru toate categoriile IN ARMATA, nu trebuie sa te duci acolo deja sofer profesionist. In alta ordine de idei, poti incerca sa intri undeva la un loc caldut, gen transmisiuni sau la aviatie, ca oricum nu se intimpla mai nimic acolo.

| CerAjutorDeLaVoi a răspuns:

Poti alege ca pistol unul de calibru mare gen Desert Eagle, sau o pusca gen shotgun, exista multe arme... Funda?