| drivere a întrebat:

Spuneti-mi si mie meserii\profesii cu un castig maricel din care sa-mi aleg si eu o viitoare cariera. Eu m-am gandit la o cariera militara dar nu stiu daca pentru o asemenea cariera va trebui sa-mi bat capul cu matematica,fizica,chimia, informatica, deoarece la aceste materii nu prea ma descurc si nici nu imi plac.

Răspuns Câştigător
| Sadop a răspuns:

Înainte să te gândeşti la salariu trebuie să alegi o meserie la care să nu te duci cu scârbă, care să-ţi placă.
Degeaba ai tu salariu mare dacă nu îţi place deloc ceea ce faci.
Medicul are un salariu frumuşel şi e şi o meserie bună. Nu prea sunt absolvenţi de la medicină şomeri.
Apoi mai ai procuror, avocat, programator, inginer, pilot, tehnician dentar, reparator PC-uri, fotograf, organizator de evenimente. Ai de unde alege.
Însă trebiuie să-ţi placă!
Dacă îşi place, e bine venită şi o carieră militară.
Se câştigă frumos, însă, ca şi în celelalte domenii, e nevoie de timp. În plus trebuie să ai şi anumite aptitudini.
Poţi urma liceul militar dacă ai posibilitatea ( Câmpulung sau Alba Iulia ), dacă nu orice alt liceu este ok, însă trebuie să-ţi întreţi fizicul şi să înveţi pentru o eventuală admitere singur.
Baftă!

3 răspunsuri:
| Hieer a răspuns:

Pai, avocat, contabil thinking cam astea sunt meseriile mele pe care as vrea sa ma axez. Acum, depinde si de tine..de ce-ti place. Nu trebuie sa faci un lucru doar pentru ca castigii multi bani, ci trebuie sa faci acel lucru si din placere.

Sper ca te-am ajutat!

| SimpluAndrei a răspuns:

Daca tu iti iei un serviciu doar ca e salariul mare...e egal cu zero dar ca sa nu imi dai spam la raspuns iti spun: Ai nevoie de profilul uman(romana, istorie, geografie, limbi straine) sau liceul militar(e obtional dar trebuie sa ii alegi intre uman sau liceul militar) si obligatoriu academia militara dar atunci cand intri trebuie sa ai inaltime si greutate potrivita. FUNDA?

| RachelFlou a răspuns:

Informatician-daca iti place sa umbli pe internet, actor-daca iti place sa te dai drept persoane, mai cauta, sunt multe meserii la care castigi mult, dar depinde si de tine.Acum te rog sa ma ajuti si tu.Am nevoieurgenta de ajutor.