| MeRiLoXx a întrebat:

Sunt in clasa a8a, si nu stiu ce profil sa aleg. In liceul meu, cel mai bun e economicul. Materiile care nu-mi plac sunt: istoria, geografia (asa si asa) fizica si chimia. Ma descurc la romana si engleza (chiar imi plac) si intr-un fel, si la matematica (am note de 8-9-10) Bun.Deci. cam ce profil credeti ca ar trebui sa aleg? Si la acel profil, la ce materii se va da bacul? Eu ..as vrea pe viitor sa merg la facultatea de psihologie. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Eduard619 a răspuns:

Liceu cu profil de filologie limbi straine desi o sa ai si 2 ore de istorie si 2 de geografie pe saptamana.Dar in general o sa ai romana engleza franceza latina etc mai mult pe asta se bazeaza acest profil. Daca vrei pe facultatea de psihologie incearca sa dai la stiinte sociale o sa faci mai mult romana si logica/psiho/sociologie etc succes happy